Apartmán se nachází v krásném prostředí bavorského lesa, v obci Mitterfirmiansreut v nadmořské výšce 1040m. Mitterfirmiansreut je vyhlášená lyžařská oblast 7km od hraničního přechodu Strážný-Philippsreut na německé straně Šumavy. Vzdálenost České Budějovice 90 Km, Vimperk 31 Km, Passau 55km. (pozn. bazen a sauna jsou otevřeny pouze v sezoně od 15.12. do 31.3.)
Apartmánový dům Almberg se nachází v krásném čistém a zdravém prostředí s výhledem na Šumavské vrcholky. Sousedství NP Bavorský les nabízí řadu možností vyžití v zimě i v létě. V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází areál pro běžecké (25km pravidelně upr.tratí) i sjezdové lyžování (včetně lyžařského parku pro děti) na úpatí hory Almberg  s garancí dostatku sněhu od Vánoc až do konce března. V létě je zde dokonalé vyžití pro milovníky turistiky a cykloturistiky (200km značených turist.tras), je zde řada značených tras pro „Nordic-Walking“, jsou zde nekonečné možnosti výletů s vašimi čtyřnohými miláčky.
ZIMNÍ ; LETNÍ AKTIVITY - lyžování či snowboarding, 1 sedačková lanovka, 4 vleky - večerní lyžování - běžkařské trati 5 minut pěšky - dětský lyžařský cirkus - 3 zastřešené přepravní koberce, lyžařský kolotoč - louka na sáňkování s jezdícím kobercem, možno dojet autem - vycházky na sněžnicích - Waldkirchen 30 km, městečko s krásným náměstím, na okraji je aquapark KAROLI BADEPARK se středomořskou zónou se slanou vodou, v létě i venkovní koupání - tenisové kurty letní - vycházka kolem hory Almberg s krásným výhledem do okolí - pěší túra z Hinterfirmiansreut k jezírku Hammerklause, v zimě na běžkách - výlety v Bavorsku - výstup na Roklan, Luzný, Třístoličník, město Passau 55 km - stezka v korunách stromů v Neuschönau 19 km - přírodní ZOO v Neuschönau 19 km – vstup celoročně zdarma - výlety do okolí Bučina, Kvilda, Knížecí pláně, Modrava, prameny Vltavy, Lipno - cyklo trasy v Bavorsku a na Šumavě jsou propojeny - Mauth 8 km, přírodní koupání, běžkařské a cyklo tratě, sklárna - Finsterau 10 km, běžkařské a cyklo tratě, muzeum - Haidmühle 16 km, několik metrů od obce je hraniční přechod do Nového Údolí a Stožce, který je otevřený pro pěší a cyklisty
Domluvíte se zde těmito jazyky:česky,německy,anglicky